Raşit Saylam Bilardo Dersleri – http://www.rasitsaylam.com

Türkiye Bilardo Federasyonunun da üyesi olduğu EPBF adlı uluslar arası kuruluşun 2007 şubat ayında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde verdiği 2 haftalık eğitimi başarıyla tamamlayarak EPBF’nin antrenörlük sertifikasını almaya hak kazandım.

O tarihten bu yana çalışmalarımı antrenörlük üzerinde yoğunlaştırdım ve bu işi en profesyonel şekilde yapmak için gayret gösteriyorum.

Çalışmalarımı talep doğrultusunda özel ya da grupla yapmaktayım. Öğrencinin seviyesini belirledikten sonra uygun eğitim programını uygulamaya başlamaktayız. Temel teknikleri ve çeşitli antrenman yöntemlerini içeren başlangıç seviyesi programını haftalık 4 saatlik bir programla yaklaşık 12 haftada tamamlamaktayız. Ardından öğrencimizin isteği ve amacı doğrultusunda bir üst kura devam etmekte ya da çalışmayı sonlandırmaktayız.

PAT eğitimi, EPBF’ye üye tüm ülke federasyonlarında kabul gören ve pool bilardonun sistemli ve en doğru şekilde öğretilmesini öngören bir programdır. Bir başka deyişle, bugün Avrupa da bir çok ülkede bilardo bu program doğrultusunda öğretilmektedir.

Comments are closed.