ANKARA’DA BİLARDONUN ADRESİ CHAMP’S BİLARDO SALONU

Bilardonun günümüzdeki yeri, şüphesiz ki bundan on sene öncesi gibi değil. Artık kahvehanelerde muhabbet mezesi ya da kumar malzemesi değil. Federasyonu olan, yurt içi ve yurt dışı turnuvaların düzenlendiği, uluslar arası düzeyde markalaşmış isimlerin yetiştiği bir spor dalı.  Bilardonun zihinlerde hak ettiği yeri kazanmasını bu spora gönül vermiş bilardo oyuncularına ve bilardoyu her zaman bir spor olarak kabul etmiş salon işletmecilerine borçluyuz.

Türkiye’de Ankara, bilardonun da başkenti. Ankara’ da ise CHAMP’S Bilardo Salonu bu sporun merkezi konumunda. Her hafta düzenlenen pool turnuvalarıyla bilardo adına en hareketli salon. 550 m² lik bilardo alanı ve kafe bölümüyle toplam 600 m² alanı olan ferah salon, sadece bilardo düşünülerek dizayn edilmiş. Kalitesini tüm dünyanın kabul ettiği bilardo masalarını ve malzemeleri kullanılıyor. Dokuz amerikan, dört 3 top maç masası bulunan salonda bir de snooker masası bulunuyor. Masalarda dünya şampiyonalarında kullanılan Platin ve Brunswick markaları tercih ediliyor. Bilardoya alternatif olarak yer verilen dört masa tenisi için ayrı bir bölüm düzenlenmiş. Sadece oyuncu düşünülmemiş salonda. Masa ve sandalyelerin düzeni bilardo seyircisini de tatmin etmekte.

Bir bilardo salonunun bu kadar popüler olması elbette ki sadece malzeme kalitesiyle ve geniş bir alana sahip olmasıyla açıklanamaz. Bilardo ekipmanlarının yanı sıra işletme mantığı ve salon müdavimleri en önemli unsurlar. Tecrübeli işletmeciler; günün belli saatlerinde genç bilardoculara ücretsiz antrenman şansı vererek oyunculara destek oluyor. Ayrıca amerikan bilardo dalında 4 kez Türkiye şampiyonu olan Raşit Salyam bilardoya yeni başlayanlar için özel dersler vererek yirmi yıllık tecrübesini gençlerle paylaşıyor.

2004 yılında Hürriyet Gazetesi’nin bilardo severler ve milli bilardo oyuncularıyla oluşturduğu jüri ile havalandırma ve bilardo ekipmanlarını kıstas alarak yaptığı, Türkiye’deki En İyi Bilardo Salonu Araştırmasında birinci seçilen CHAMP’S Bilardo Salonu Kızılay da. Ziya Gökalp Caddesi 27/1 adresinde bulunan salon Ankara’da gidip görülmesi gereken yerlerden.